Dlaczego Omega3 ?

Dlaczego Omega 3?

Kwasy tłuszczowe Omega 3 należą do rodziny wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które odgrywają ważną rolę w naszym organizmie i są niezbędne dla zdrowego życia. Podczas gdy ALA jest najczęściej spotykanym tłuszczem omega-3 zwykle dostępnym w olejach roślinnych, orzechach, warzywach liściastych i tłuszczu zwierzęcym, itp. DHA i EPA pochodzą głównie ze źródeł morskich. Do niedawna, EPA i DHA głównie był ekstrahowany z ryb, tylko kilka lat temu naukowcy doszli do wiedzy, że ryby nie produkują EPA i DHA, dostali go z alg, które jedzą. Tak więc, źródłem EPA & DHA był rzeczywiście alg, poprzez nowoczesny proces fermentacji byliśmy w stanie wyodrębnić EPA & DHA bezpośrednio z alg eliminując pośrednika ryby i wszystkie metale ciężkie, toksyczność, która pochodzi z nim. Teraz mamy czyste i naturalne źródło EPA & DHA.

Co to jest Algi : Algi, niebiesko-zielony film, który zazwyczaj tworzą w różnych ciał morskich są bogatym źródłem kwasów tłuszczowych omega 3 i jest powszechnie stosowany jako wegetariańskie i wegańskie źródło omega 3, aby spełnić wymagania organizmu.

Wegetarianie i weganie są w grupie bardzo wysokiego ryzyka rozwoju niedoboru kwasów tłuszczowych Omega 3, co prowadzi do różnych komplikacji zdrowotnych. Non-wegetarianie zazwyczaj włączyć omega 3 w ich diecie przez włączenie ryb lub uciekania się do suplementów diety omega 3 w postaci kapsułek oleju rybnego / miękkie żele do bardzo niedawna. Im więcej badań jest prowadzonych, tym bardziej ugruntowuje się znaczenie Omega 3 w naszym organizmie. Większość z Omegas są 3 – 6 – 9, mamy dużo Omega 6 i 9 z naszej normalnej diety, w rzeczywistości zbyt wiele. Brakuje w nich kluczowego Omega 3, co prowadzi do zaburzeń równowagi w naszym organizmie.

Dlaczego potrzebujemy oleju z alg?

Roślinne źródła tłuszczów omega-3 (nasiona lnu, orzechy włoskie itp.) nie zapewniają organizmowi odpowiedniego poziomu tych kwasów tłuszczowych. Ponadto, źródła omega-6, takie jak rafinowany olej i olej roślinny mogą powodować nierównowagę omega-3 omega-6, ponieważ oba konkurują o te same enzymy, aby przekształcić się w ich aktywne formy. Mimo, że organizm stara się przekształcić ALA w DHA i EPA, takie przekształcenia skutkują poziomem niższym niż optymalny. Około mniej niż 5-10% ALA zostaje przekształcone w EPA, podczas gdy około 2-5% zostaje przekształcone w DHA. Ponadto olej z alg jest wegańskim i wegetariańskim suplementem DHA + EPA, którego biodostępność i późniejsze korzyści zdrowotne zostały poparte badaniami. Olej z alg jest zbierany w czystym środowisku, co zmniejsza szanse na zanieczyszczenie, zapewniając wszystkie korzyści zdrowotne, a jednocześnie chroni środowisko, ponieważ nie trzeba łapać i zabijać ryb, aby uzyskać ten sam EPA & DHA.

FROM OUR SHOP

Active life

3-en-1 OMEGA 3

20.00

Stimulez votre cerveau et votre vision ~ Renforcez votre système immunitaire ~ Pour la santé des yeux et du cerveau ~ Aide au développement du cerveau de l'enfant Livraison dans un délai de 1 à 3 jours

Active life

5 w 1 OMEGA 3

30.00

Zdrowe życie ~ pełne antyoksydantów ~ Dla zdrowego serca, mózgu, oczu i kości ~ Stymulować optymalną pracę serca Dostawa w ciągu 1-3 dni

Healthy aging

Curcum-X-60 capsules

30.00

Een wonder Fytonutriënt ~ Ontstekingsremmend ~ Anti Oxidant ~ Ondersteunt immuniteit Levering binnen 1-3 dagen

Healthy aging

Curcum-X 30

20.00

A wonder Phytonutrient ~ Anti Inflammatory ~ Anti Oxidant ~ Supports Immunity Delivery within 1-3 days

LATEST ARTICLE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X
This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.